10.9 C
Istanbul
19/02/19

Sağlık Bakanı Koca’dan ilaç fiyatlarına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca fiyat güncellemesi yapılan ilaçlara ilişkin açıklama yaptı.

Eczacılık sektörünün liderleri buluşuyor

İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bu yıl yine “Kariyer Günleri” etkinliği düzenliyor. Etkinlikte eczacılık sektörünün lider isimleri bir araya geliyor.

Plaza insanı risk altında

Hareketsiz yaşam ve kapalı ortamda çalışmak kalp – damar sağlığını olumsuz etkiliyor.

Eyüp Sabri Tuncer’ den doğal özlerle hazırlanmış diş macunu serisi

Eyüp Sabri Tuncer, ağız ve diş sağlığınız için doğanın şifalı özlerinden ilham alarak yepyeni bir kategoriye giriş yaptı. Formülündeki doğal özlerle sağlıklı diş ve diş etlerinin yanı sıra ferahlık sağlayan diş macunları, Doğal Misvak Özlü, Doğal Karanfil Özlü ve Doğal Propolis Özlü üç ayrı seçeneği ile raflardaki yerini aldı.

Türkiye Meme Vakfı “Meme Sağlığı E-Öğrenme Platformu” ile farkındalık yaratacak

Türkiye Meme Vakfı (MEVA) Paşabahçe’nin desteğiyle “Farkındayım Korkmuyorum- Arkadaşıma Anlatıyorum Meme Sağlığı Akran Eğitimi” projesini hayata geçirdi. 2007 yılından bu yana yürütülen Meme Sağlığı Akran Eğitimi projesinin Türkiye geneline yaygınlaştırılması amacıyla Meme Sağlığı E-Öğrenme Platformu kapsamında, meme sağlığı ile ilgili gerekli bilgilerin internet aracılığıyla hızlı ve etkin bir şekilde yaygınlaşması ve öğretici videolarla erken teşhis hakkında özellikle gençlerde farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Küba Onkoloji Enstitüsü, Okan’la İstanbul’da

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Küba’nın kanser araştırmaları ile ilgili Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Kübalı doktorlar İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde göreve başlıyor. İkinci adım Küba Onkoloji Enstitüsü’nün İstanbul Merkezi’nin İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde açılması olacak.

Şişli’deki Alzheimer Gündüz Yaşam Evi yenilendi

Şişli Belediyesi’nin Türkiye Alzheimer Derneği işbirliği ile açtığı Şişli Alzheimer Gündüz Yaşam Evi’ni yeniledi. Merkezde haftanın 5 günü, günde 8 saat Alzheimer hastalarına ücretsiz hizmet veriliyor. Bugüne kadar yüzlerce hastaya ve 500’den fazla aileye hizmet veren Gündüz Yaşam Evi’nin yeni yerinde daha fazla kişiye ulaşılması ve daha kaliteli hizmet verilmesi hedefleniyor.

Türk Eczacıları Birliği’nden: YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın Açıklamalarına İstinaden

20 Ocak 2019 tarihinde YÖK’ten yapılan yazılı açıklama ile mühendislik lisans programlarıyla tıp, diş hekimliği, eczacılık ve sağlıkla ilgili ilişkili diğer programlarda öğrenci alabilmek ve eğitimi sürdürebilmek için gerekli asgari koşulların belirlendiği duyuruldu. Asgari şartlarla ilgili yıllardır mücadele veren bir meslek örgütü olarak yapılan bu açıklamayı olumlu buluyor ve destekliyoruz. Eczacı akademisyen görmeden mezun olan eczacılık fakültesi öğrencilerini bir kez daha hatırlatıyor; altyapısı yetersiz, laboratuvarları eksik, fiziki ve sosyal mekanları kısıtlı alanlarda bilimsel çalışmaların yapılamayacağını bir kez daha ifade ediyoruz.

Tüberküloz Üstün Hizmet Ödülü Koçak Farma Yönetim Kurulu Başkanı Ender Koçak’ın oldu

“Tüberküloz ilaçlarının ülkemizde 48 yıldır yerli ve milli üretimini gerçekleştiren  Koçak Farma Yönetim...

Aromaterapi Uygulamaları ve Uçucu Yağlarla Tedavi Sertifika Programı

Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Florame Türkiye’nin işbirliği ile düzenlenen “Aromaterapi Uygulamaları ve Uçucu Yağlarla Tedavi Sertifika Programı” 15 Mart 2019 tarihinde başlıyor.

Sağlığa Evet Derneği & Türk Kardiyoloji Derneği’nin Araştırma ve Haber Yarışması

“TRANS YAĞLAR KALP HASTALIĞI RİSKİNİ ARTTIRIR” Sağlığa Evet Derneği ve...

İnsan vücudunun en büyük veri platformu olduğu gelecekte değerler nasıl yaratılacak?

II. TÜSAP Sağlık Zirvesi 2018’de sağlıkta gelecek ve inovasyon konuşuldu

72. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası

Tüberküloz (Verem), halen dünyadaki ilk 10 ölüm sebebinden biri olarak en fazla ölüme sebep olan enfeksiyon hastalığıdır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beri Verem Savaşına özel bir önem vermiş, başarılı bir verem savaşı programı yürütmektedir. Her ilimizde en az bir verem savaşı dispanseri hastalara ücretsiz hizmet vermektedir. Tüberküloz tedavisi ücretsizdir. Hastaların sosyal statülerini kaybetmeden, ekonomik sıkıntı yaşamadan, tedavilerini başarıyla tamamlamaları için psikolojik ve ekonomik destek de sağlanmalıdır.

Ülkemizde sigara içmeyenlerin oranı giderek artıyor

Sigara bağımlılığının kontrolü için etkili önlemler alınmadığı takdirde, tütün mamullerine bağlı bir nedenle hayatını kaybeden insanların sayısının önümüzdeki 25–30 yıllık sürede 10 milyona ulaşacağının tahmin edildiğini belirten Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Toprak son yıllarda uygulanan ve kamuya açık alanlarda sigara içimini yasaklayan düzenlemelerin tütün kullanımındaki artışı engellemede etkili olduğunu belirtti.

Mikrobiyota alanında talasemi hastası çocuklar için önemli çalışma

Türkiye’de “Değişen Mikrobiyota ve Sağlığa Etkileri” başlıklı 16 bilimsel çalışma arasından birinci proje seçildi.

İlkyardım, son yardımınız olmasın

Anadolu Sağlık Merkezi Acil Tıp Uzmanı Dr. Yeşim Erçetin Özgürel, “Her yıl sakat kalmalar ve ölümlerin büyük bir bölümü bilinçsizce yapılan ilkyardım müdahalelerinden kaynaklanıyor, ilkyardımın son yardım olmaması için hasta ya da yaralıya doğru uygulamalar yapılması gerekiyor“ şeklinde konuştu.

Soğuk hava grip-nezle yapmaz, virüs yapar!

Kış döneminde grip ve nezle sık görülür. Bunlar soğuk havanın değil virüs denen insandan insana bulaşan mikropların neden olduğu ve yüzde 95’in üstünde bir oranda hiç bir ilaç kullanmasanız da 5-7 gün içinde geçen hastalıklardır. İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Bilim Komisyonu Üyesi Uzm. Dr. Özgür Akbaba grip ve nezle hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Invisalign® sistemiyle tedavi edilen hastaların sayısı 6 milyona ulaştı

Align Technology, dünya genelinde Invisalign sistemiyle tedaviye başlayan hastaların sayısının 6 milyona ulaştığını duyurdu. Çin’de diş doktoru Jiawei Wo tarafından tedavisine başlanan 12 yaşındaki Yuzhe, 6 milyonuncu hasta oldu. Invisalign şeffaf plaklarının dünya genelinde gittikçe daha fazla sayıda kişi tarafından kullanılması, Align’ın inovasyona ve dünya genelinde daha çok sayıda hayata dokunmaya yönelik taahhüdünün bir göstergesi.

Hipertansiyon hakkında doğru bilinen 5 yanlış

Memorial Dicle Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Cegerğun Polat, hipertansiyon hakkında doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi.

GSK, İlaca Erişim Endeksi’nde 6. kez lider!

2008 yılından bu yana her iki yılda bir açıklanan İlaca Erişim Endeksi’nde (Access to Medicine Index) 2018 yılının da lideri GSK oldu. Az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, özellikle çocuklar ve gençlere yönelik enfeksiyon hastalıklarında, tedavi çözümlerine erişimi artırma çalışmalarıyla birinci sırada yer alan GSK, yayınlandığı ilk günden bu yana İlaca Erişim Endeksi liderliğini koruyor.

Avrupa Moleküler Biyoloji Organizasyonu’ndan Dr. Şükrü Anıl Doğan’a Ödül

Vücudumuzun enerji santralleri “Mitokondriler” hakkında yapılan araştırma, ödül getirdi. Boğaziçi Üniversitesi Moleküler...

Gelecek ve değerimiz

Siz müşterilerinize değerinizi doğru bir şekilde yansıttığınızı düşünüyor musunuz?

Biyogirişimciler, BIO Startup Programı ile dünyaya açılıyor

Biyoteknoloji alanındaki girişimcilerin küresel bağlantılara erişiminde ve büyümesinde hızlandırıcı rol oynamayı amaçlayan BIO Startup Programı’nın...

Türk hekimin liderlik ettiği araştırma dünya literatürüne girdi Plasentanın bir gizemi daha çözüldü

Erken doğumun yanı sıra bebeğin kaybına bile yol açabilen fetal büyüme geriliğinin pek çok nedeni var. En sık ve önemli nedenlerden biri de, anne karnındaki bebeğin gelişiminde yaşamsal önem taşıyan plasentanın oksijensiz kalması! Bebeğin sağlığını, hatta yaşamını bile tehdit eden bu sorunu araştıran Acıbadem Maslak Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum/ Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Bildirici ile Amerikalı meslektaşları “Plasenta nasıl oluyor da fetal büyüme geriliğine yol açabiliyor?” sorusuna yanıt buldular.

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü uyarıyor: “Depresyon tedavi edilmediğinde ciddi toplumsal sorunlara yol açabilir”

Abdi İbrahim Otsuka Medikal Direktörlüğü, tüm tıbbi hastalıklar arasında yeti kaybı yönünden depresyonun 2020’li yıllarında iskemik kalp hastalıklarından sonra 2. sırada yer alacağının altı çizildi.

Türk Eczacıları Birliği’nden 2018 Değerlendirmesi

Türk Eczacıları Birliği, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Bölge Eczacı Odası Başkanları...
Eczanede verilen poşetler...

Eczanede verilen poşetler hakkında…

Eczanede verilen poşetler...

Eczanelerde de poşetler 25 kuruş

01/01/2019 tarihinden itibaren eczanelerde her naylon poşet için 25 kuruş tahsil edilecek, bunun 15 kuruşu devlete aktarılacak.

Türkiye, iklim hareketinde yer alma fırsatını kaçırmamalı

İklim değişikliği konusunda dünyanın geleceğine yön verecek kararların alınacağı Birleşmiş Milletler (BM) İklim Zirvesi...

“Çocukluk çağı diyabeti” konusunda uzman sağlık profesyonelleri Eskişehir’de buluştu

“Çocukluk çağı diyabeti” konusunda uzman sağlık profesyonelleri Eskişehir’de buluştu

Roche Türkiye, Kurumsal Sorumluluk Raporu’nu yayımladı

Roche İlaç ve Diagnostik’in sürdürülebilirlik önceliklerini ve performansını içeren ve “Roche Türkiye” olarak yayımlanan...

Kurumsal Şeffaflık Ödülü Pfizer Türkiye’nin oldu

Pfizer Türkiye, her yıl düzenlediği Uyum Festivali etkinliğinin, dürüstlük ve şeffaflık değerlerine yönelik kurum içi farkındalığı eğlenceli ve yaratıcı aktiviteler ile artırarak etik iş anlayışının tüm çalışanlar tarafından sahiplenilmesine katkısı sebebiyle, Kurumsal Şeffaflık Ödülleri kategorisinde ödüle layık görüldü.

HUAWEI’nin yeni nesil yapay zekası ile görme engelliler artık duyguları “görebilecek”

HUAWEI’nin yeni nesil yapay zekası ile görme engelliler artık duyguları “görebilecek”

Bu bebekler hastalıklarla daha güçlü savaşıyor

Hamilelik döneminde doğru beslenen anne de bebeği de daha güçlü!

Alcon Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi 20 Ülkeden 400 Göz Doktorunun Katılımı ile İstanbul’da Gerçekleştirildi

Alcon Türkiye’nin hayata geçirdiği Alcon Yenilikçi Teknolojiler Zirvesi, 8-9 Aralık tarihlerinde Conrad İstanbul...

Kış enfeksiyonlarına karşı 15 etkili yöntem ve

ÇOCUKLARDA KIŞIN EN SIK GÖRÜLEN 5 HASTALIK Kış...

“Kendin İçin 1 Ara’lık” kampanyası 20 milyon kişiye ulaştı

FARK YARATAN BİR KAMPANYA “Kendin İçin 1 Ara’lık” kampanyası 20 milyon kişiye ulaştı HIV’de önyargıları yıkmak...

Dr. Ayşegül ÇORUHLU; “Tüm hastalıkların ortak noktası ASİTLENME”

Tüm hastalıkların ortak noktası: ASİTLENME   Dr. Ayşegül ÇORUHLU “Önce hücreleri korumanın yolunu bulmalıyız.
Vücudun hücre fonksiyonlarını doğru şekilde çalıştırmak...

Pfizer’den Türkiye’de bilim ortamının gelişmesine yeni bir katkı

Pfizer’den Türkiye'de bilim ortamının gelişmesine yeni bir katkı: Klinik Araştırma Eğitimleri   Pfizer Türkiye, 2000 yılından bu...

Kadın siyasetçilerin bu çıkışları tüm dünyada ilgi ve beğeni ile karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Ecz.Gamze Taşçıer: “Kadının yok sayıldığı bir dünya cehennemden başka bir şey...

YEREL ‘DEV’ ADIM: Janssen ve Abdi İbrahim, güçlerini birleştirdi

Dünyanın önde gelen lider sağlık şirketlerinden biri olan Johnson & Johnson’ın ilaç şirketi Janssen, yenilikçi...

TEB Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak`tan genç eczacılara “yardımcı eczacılık” açıklaması

Sevgili gençler, Yardımcı eczacılığa ilişkin sosyal medya üzerinden yapmış olduğunuz paylaşımları, gösterdiğiniz tepkileri büyük bir titizlikle...

Ecza Gündem; sektör sohbetleri “Biz, Biocodex Türkiye ekibi olarak büyük bir ailenin parçalarıyız”

Biocodex Türkiye Pazarlama Müdürü Kerim Erkayran: “Biz, Biocodex Türkiye ekibi olarak büyük bir ailenin parçalarıyız”   Ecza...

İbrahim Etem – Menarini “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” Sertifikasına Sahip İlk İlaç Firması Oldu

İbrahim Etem – Menarini “İyi Farmakovijilans Uygulamaları” Sertifikasına Sahip İlk İlaç Firması Oldu “İnsan için değer”...

Gençler diyabet hastalarının hayatlarını iyileştirmek için yarıştı

Gençler diyabet hastalarının hayatlarını iyileştirmek için yarıştı Sanofi’nin, diyabetli hastaların günlük yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla Türkiye Diyabet...

Torba yasa teklifinde ‘sakıncalı hekim’ uygulaması yumuşatıldı

Sağlık çalışanlarına şiddete karşı hükümler de içeren torba yasa teklifinde ‘sakıncalı hekim’ uygulaması yumuşatıldı. Teklifteki,...

Ross Edgley, ‘imkansız’ denen başarılarına bir yenisini daha ekledi.

İmkansızı başardı Hayatını rekor kırmaya adayan sporculardan biri olan Ross Edgley, ‘imkansız’ denen başarılarına bir yenisini...

Gaucher hastalarının doğru teşhise ulaşması 10 yıl sürebiliyor

  Gaucher hastalığının yeterince bilinmemesi nedeniyle, hastaları doğru teşhis alana kadar zorlu bir süreç bekliyor. Gaucher hastalarının...

Bu ürünler sadece eczanelerde satılacak. Her bitkisel ilacın karekodu olacak

İlaç formatındaki bitkisel ürünlerin ruhsatını Tarım ve Orman Bakanlığı’nın vermesi tartışmalara neden olurken Sağlık Bakanlığı...

Kalben`le Metastatik meme kanseri hastalarına destek projesi!

Metastatik meme kanseri hastalarına yönelik psikolojik destek projesi, Kalben’le sesini yükseltiyor. Bir Tıkla, Dinle, Umutlar Çiçek...

Sağlıklı gelecek nesillerin yetiştirilmesi için ANNE SÜTÜ!

1 – 7 Ekim Emzirme Haftası, farkındalık çalışmaları ile devam ediyor. Anne ve bebeklerin doğumdan oyun...

“Sessiz-Siyah Çığlık Yürüyüşü” Sağlıkta Şiddet

SAĞLIKTA ŞİDDET DURMUYOR Geçtiğimiz gün meydana gelen ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman'ın hastası tarafından öldürülmesi...

ÜNLÜ İSİMLER “ULUSLARARASI GELECEĞİN E HALİ”NDE

“Uluslararası Geleceğin E Hali Kongresi”, 28-29-30 Eylül Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED) tarafından düzenlenen “Uluslararası Geleceğin...

Geleceğin ilaçları hastalanmadan iyileştirecek

Geleceğin ilaçları hastalanmadan iyileştirecek Üye firmalar ağı sistemiyle 154 ülkede, 200 bin çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici...

Benim Probiyotiğim Alflorex®

Alflorex® nedir? Alflorex benzersiz Bifidobacterium infantis 35624® probiyotik suşu içeren bir takviye edici gıdadır. Bifidobacterium infantis...

Bilinçsizce kullandığı bitkisel karışım sonucu fenalaşıp öldü!

DİYARBAKIR'da sigarayı bırakmak için bitkilerden oluşan bir karışım içen 25 yaşındaki Murat Duman hayatını kaybetti. Diyarbakır’da...

Dünya Gastroenteroloji Kongresi 21-24 Eylül 2019 İstanbul

Dünya Gastroenteroloji Derneği (World Gastroenterology Organisation-WGO)’nun iki yılda bir düzenlediği Dünya Gastroenteroloji Kongresi, Türk Gastroenteroloji...

Bilim insanları alarmda, erkeklerin sperm sayısı hızla düşüyor ve sebebi hala bilinmiyor

Geçtiğimiz 38 yılda erkeklerin sperm sayısı yarı yarıya düştü. Düşüşün sebebi bilinmemekle birlikte gelecekte insanlar,...

Gluten hassasiyetinin gerçek sebebi gluten olmayabilir

Özellikle çölyak hastalarını yakından ilgilendiren gluten hassasiyetinin gerçek sebebi gluten olmayabilir. Buğday, arpa, yulaf gibi...

İstanbul’da 20 Ağustos günü sadece nöbetçi eczaneler açık olacak

İstanbul’da Kurban Bayramı arifesinde (20 Ağustos) sadece nöbetçi eczaneler açık olacak. İstanbul Eczacı Odası web sayfasından...

Evde yatalak olan eşinin ilaçlarını yazdırmaya gitmişti, 82 yaşındaki Yusuf Dede’ye önce ters kelepçe takıldı sonra biber gazı sıkıldı ve yerde sürüklendi, sonunda kalp...

  Giresun'da, yürüme güçlüğü çeken eşi Fatma Topal'ın (82) sağlık kurulu raporlu ilaçlarını reçeteye yazdırmak ve...

28 Temmuz “Dünya Hepatit Günü”

HEPATİT B'DEN KORUNMANIN YOLU AŞI YAPTIRMAK Tedavi edilmediğinde siroz ve karaciğer kanserine neden olabilen Hepatit B'de,...

Kolorektal Kanserde Umut Vadeden Yeni Tedavi Seçeneği

Kolorektal Kanserde Umut Vadeden Yeni Tedavi Seçeneği Pierre Fabre İlaç ve Array BioPharma’nın kolorektal kanserde ortaklaşa gerçekleştirdikleri...

Kamu eczacılarının yeni umudu Eczacı Milletvekili Gamze Taşcıer

Kamu eczacılarının yeni umudu Eczacı Milletvekili Gamze Taşcıer, kendisi bir kamu eczacısı değildi ancak meclise...

Hekimlere kıyak zam yapılırken diğer sağlık çalışanlarına “sus payı” olarak yıpranma payı

Torba yasa tasarısında sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi de yer alıyor. Bu tasarıya göre sağlık...

Hasta yakını doktora saldırdı

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusu içerisinde yer alan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü'nde...

Johnson & Johnson firması kansere yakalanan 22 kadına 4,7 milyar dolar tazminat ödüyor

ABD'nin Missouri eyaletinde görülen davada jüri, Johnson & Johnson talk pudrasının kadınlarda yumurtalık kanserine yol...

Yeni KHK ile Sağlık Bakanlığından ihraç edilenler

08.07.2018 Tarihinde yayınlanan 701 nolu KHK ile ihraç edilen Sağlık Bakanlığı personelleri:

TİTCK Başkanı Hakkı Gürsöz: yardımcı eczacılık maaşlarını yeniden değerlendirebiliriz

TEB 41. Dönem 1. Bölgelerarası Toplantısı'nda Erzurum'da konuşan Hakkı Gürsöz yardımcı eczacılık maaşlarının işveren eczaneye...

Sağlıklı Çocuk İzleminde İdealler ve Öncelikler

“Sağlıklı Çocuk İzleminde İdealler ve Öncelikler” Çocuğa Doğru Zamanda Doğru İlaç Vermek Önemli Deri, solunum sistemi,...

Bademciklerini aldıranlar için kötü haber

Geçtiğimiz onlarca yılda tüm dünyada milyonlarca çocuğun halk arasında bademcikler olarak adlandırılan tonsilleri ve adenoitleri...

Göz makyajını temizlemeden yatağa girmenin bedeli

Yorgun bir günün sonunda uyumaya hazırlanırken makyaj temizlemeye üşenebilirsiniz, bu konuda yalnız değilsiniz. Hızlıca yüzünüzü...

Mersin Eczacı Odası renkli reçete sistemi hakkında duyuru yayınladı

Mersin Eczacı Odası web sayfasından yapılan duyuru metni: RENKLİ REÇETE SİSTEMİNDEKİ E-DEFTER UYGULAMASI HAKKINDA Bilindiği üzere normal...

B-CORP Sertifikasıyla Expanscience, İş Modelinin Merkezine Genel Faydayı Koyuyor

B-CORP Sertifikasıyla Expanscience, İş Modelinin Merkezine Genel Faydayı Koyuyor Expanscience, B-Corp’a üye ilk ilaç ve dermokozmetik...

İstanbul Eczacı Odası, Haber Türk Gazetesi’ni uyardı “Eczaneler sanal ortamda hizmet vermez!”

30 Mayıs tarihli Haber Türk Gazetesi'nde yer alan bir haberde uyuşturucu tacirlerinin internet üzerinden kripto...

Gıda Mühendisine ‘yasaklanan bilgileri açıklama’ suçlamasıyla soruşturma açıldı

Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) Akdeniz Üniversitesi’ndeki görevinden ihraç edilen Yrd. Doç. Dr. Bülent Şık’a, kansere...

Eczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) duyurusu

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)15 Mayıs`ta Eczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) duyurusu yayımladı. 6197 sayılı Eczacılar...

İthal ilaçları zor günler bekliyor

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, kurun aşırı yükselmesinin ilaç sektörünü kötü etkilediğini ve...

Türkiye’nin “En İyi İşvereni” ödülü bu yıl yine AbbVie’nin oldu

AbbVie 4. Defa Türkiye’nin “En İyi İşvereni” Oldu Global biyofarma şirketi AbbVie, Great Place To Work...

2018 yılı ilk defa ve yeniden atama kurasında atanan eczacılar

2018 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası sonuçları 04.05.2018 ADI SOYADI ATANDIĞI KURUM ALİ YILDIRIM TOHUM 914 GAZİANTEP...

Alerjik rinitten korunmak için 5 altın öneri

Allerjik rinit, herhangi bir allerjene karşı (toz, polen, çeşitli kimyasallar vb.) vucudumuzun tepki olarak mukus...

Uzmanlar uyardı “Türkiye nüfusu yaşlanıyor. Yaşlı hastaların sağlık sorunları büyük.”

Yaşlılarda beslenme yetersizliği çok fazla. Yaşlıların bakım hizmetleri yeterli değil…” Akademik Geriatri Kongresi'nde düzenlenen basın...

Biota’dan ‘yüzde 100 termal su içerikli’ inovasyon…

Biota Laboratuvarları, Türkiye’nin zengin mineral içeriğine sahip termal su kaynaklarını ilk kez şampuan kategorisinde dermokozmetik alana...

Protokol İmzalandı

SGK ile TEB Arasında İlaç Temini Ek Protokolü ve Tıbbi Malzeme Temini Ek Sözleşmesi İmzalandı Sosyal...

Endometriozis, kadınlarda kronik ağrı ve kısırlığın en önemli nedenlerinden biri

Kısırlık ve kronik ağrıların %25’inden sorumlu olan endometriozis hakkındaki farkındalığın yetersiz olması nedeniyle hastalar ortalama...

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası ve Marmara Üniversitesi’nden Eğitim ve İnsan Kaynağı Alanında İş Birliği

İlaç endüstrisinin öncü kuruluşu İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Marmara...

Psikolojik bariyerleri aşan bir Parkinson hastası

3 Mart 2018 Cumartesi günü Sör Roger Bannister hayatını kaybetti. Bir spor efsanesi, bir nörolog...

Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde eczacılar açısından önemli değişiklik

02.03.2018 Tarihli Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği eczacılar açısından da önemli değişiklikler barındıryor. Yeni...

Abdi İbrahim’de pazarlama ve satış yönetiminde yeniden yapılanma

Abdi İbrahim’de yeniden yapılanma gerçekleşiyor. Yeniden yapılanan birimlerin başında Pazarlama ve Satış Genel Müdürlüğü geliyor....

Sağlık Bakanlığı 56 bin personel alımı kesin tarihi belli oldu! İlk atama ne zaman?

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 2018 yılında 56 bin personel alımı yapılacağını belirtmişti. Bunun üzerine MHP...

Sağlık Bakanlığı açıktan atamalarda ‘Kura Komisyonu’ oluşturacak

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin...

Prof. Dr. Serhat Bor, kabızlık tedavisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu

PROF. DR. BOR: “KABIZLIK; MEDENİYETİN TEDAVİSİ ÇOK DA ZOR OLMAYAN BİR YAN ETKİSİ!” Türk Gastroenteroloji Derneği...

İEO, ‘Eczacılıkta Yeni İstihdam Alanları’ konulu proje yarışması düzenliyor

İEO Başkanı Ecz. Cenap Sarıalioğlu: "Nitelikli sağlık ve ilaç hizmeti için kamuda daha fazla eczacı...

TEB 2017 yılını değerlendirmek için bir basın toplantısı gerçekleştirdi

Değerli basın mensupları, Gerek Türkiye gerek dünya açısından zor bir yıl olan 2017’yi geride bıraktık. Yeni...

Sağlık Bakanlığı, Sudan ve Somali’de görevlendirmek üzere personel alımı yapıyor

Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü web sayfasında yayınlanan ilan metninde Sudan ve Somali'de görevlendirilmek...

YÖK Başkanı: Hekim ve hemşire ihtiyacı 2024’te bitecek, kontenjanlar tekrar değerlendirilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Türkiye'de Sağlık Eğitimi ve Sağlık İnsan Gücü...

TİTCK ‘Reçetesiz İlaç Listesi’yle ilgili tansiyonu düşürecek bir açıklama yayınlandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Reçetesiz satılabilecek ilaçların listesini yayınlamış ve ardından büyük tartışmalara...

‘Akılcı İlaç Kullanımı’nda yine sınıfta kaldık

Sağlık Bakanlığının reçetesiz ilaçlar listesine Türk Eczacıları Birliği sert tepki gösterdi ve bir basın toplantısı...

Yaşlanmayı yavaşlatmak için 5 öneri

Yaşlanmak kromozomlarla alakalı henüz durdurulamayan biyolojik bir durum. Nobel Ödülü kazanmış bu buluşun sahibi de...

81 ilden 80’inin sağlık müdürü belli oldu

Sağlık Bakanlığı 81 ilin 80'inin sağlık müdürünü belirledi. Bingöl dışındaki tüm sağlık müdürleri listesi şöyle...

Sağlık Bakanlığından Aşı Açıklaması: Sorumsuzca

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, "Yapılan bilimsel çalışmalara göre aşılar son derece güvenilir biyolojik ürünlerdir. Üretim...

110 bin memur alınacak, 36 bini sağlık çalışanı

Başbakan Binali Yıldırım 2018’deki memur alımları ile ilgili son dakika bilgisini paylaştı. Yıldırım 2018 yılında,...

TESK Başkanı Palandöken’e Tepkiler Yağdı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in yapmış olduğu açıklamalara eczacı meslek...

TEB’den TESK Başkanı Palandöken’e Cevap

Türk Eczacıları Birliği Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in aktarlarla ilgili yapmış...

TESK’den Aktarlarla ilgili açıklama

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı meslek kuruluşları ve firmaların...

Sağlık Bakanlığı, yaklaşık 250 ilacın reçetesiz satılabilmesi için liste hazırladı

Sağlık Bakanlığı, 2018’in ilk aylarından itibaren yaklaşık 250 ilacın reçetesiz satılabilmesi için liste hazırladı. Bu...

“Erkek Gribi” gerçek olabilir mi?

Kadınların sıklıkla, erkeklerin hasta olduklarında yakınmalarından şikayetçi olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Erkekler bu kez haklı olabilirler....

“Hayatı Seviyorum, Kalbimi Dinliyorum” bilinçlendirme kampanyası Rasim Öztekin ile Kalp Yetersizliği Sohbetleri ile devam ediyor

TKD ve Novartis iş birliği tarafından 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde hayata geçirilen bilinçlendirme...

Eczacılıkta ‘robotik ünite’ dönemi

Eczacılıkta hastaya sunulan danışmanlık hizmetinin artırılabilmesi, yanlış ilaç verilme riskinin sıfırlanması, hızlı hizmet sunumu ve...

5. Dijital Sağlık Zirvesi’ne Sayılı Günler Kaldı

Dijital Sağlık Zirvesi’ne Sayılı Günler Kaldı 2012 yılından itibaren düzenlenmekte olan Türkiye’nin ilk...

Gebelik diyabetiyle ilgili Canan Hoca’ya mektup

SEVGİLİ Canan Hoca, Dün yine gebelik diyabetiyle ilgili bir açıklamanızı okudum. “Gebelere sakın şeker yükleme...

Piyasadaki papatya çayları zehir saçıyor, dikkatli olun

Ankara Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Ömür Demirezer, internet ve...

Ünlüler kansere dikkat çekmek için kamera karşısına geçti

Ata Demirer, Deniz Çakır, Feridun Düzağaç ve Altan Erkekli, kameraların karşısına bu kez kolon kanserine dikkat...

Türk Tabipler Birliği eczacıları bilime dayalı olmamakla itham ediyor

Türk Tabipler Birliği web sayfasında yaptığı açıklama ile Eczacılıkta Uzmanlık alanlarından birini, hekimlere almak üzere...

TEB: “İlaç Yokluğunun Sorumlusu Eczacı Değildir”

Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu açıklaması sonrası gözlerin çevrildiği Türk Eczacıları Birliği konuyla ilgili bir basın...

Sağlık Bakanlığından ‘zam geleceği için ilaçların piyasada bulunamadığı’ iddialarıyla ilgili açıklama

Sağlık Bakanlığı, şu ana kadar Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna ilaç fiyatlarındaki artış veya...

Mardin Eczacı Odasından Örnek Proje

Mardin Eczacı Odası, Mardin Mimarisi'ni taşıyan yeni modern binası için ilk kazmayı vurdu. Şantiye sahasına...

243 Eczacı Alınacak

2017 Yılı 3. Dönem İlkDefa ve Yeniden Atama Kurası ilan edildi. Bu kura eczacı unvanlı adaylar...

Nobel İlaç Asya’ya açılıyor

Nobel İlaç, Malezya’lı biyoteknoloji firması Inno Bio Ventures ile, ürünlerinin Malezya ve diğer ASEAN (Güneydoğu...

Pfizer’a verilen zatürre aşısı patenti çocukları aşısız bırakabilir

Sınır Tanımayan Doktorlar, Delhi Yüksek Mahkemesi’nde görülmesi planlanan dava öncesinde Hindistan’ı “gelişmekte olan ülkelerin eczanesi”...

Teis: “Kanser İlacında Fatura Yine Hastaya ve Eczacıya!”

Meme Kanseri İlacı 25 Lira Cezası 456 Lira ! Son zamanlarda piyasada bulunmaması yüzünden adından sıkça...

Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında iş birliği

Sağlık Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında "Uzaktan Sağlık Eğitim Programı Geliştirilmesi ve İş Birliği Protokolü"...

Glutensiz gıdaya ulaşım kanunla kolaylaştırılacak

Aralık sonunda çalışmalarını tamamlayacak Meclis Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonunun hazırladığı rapor doğrultusunda hastalar için yeni...

Kazanan isim Erdoğan Çolak

Türk Eczacıları Birliği 41. Dönem Seçimli Olağan Büyük Kongresi’nde oy sayma işlemi tamamlanmak üzere ve...

Mustafa Nevzat İflas Talebinde Bulundu

Mustafa Nevzat İlaç A.Ş, Asal Dış Ticaret A.Ş için iflas talebi ile mahkemeye başvurdu. Mahkeme...

Listeler Açıklandı

Türk Eczacıları Birliği Seçimli Olağan Kongresinde iki başkan adayı var ve listeler şöyle:

YÖK, eczacılık fakültelerine 3 öğretim görevlisini yeterli gördü ve eleştirileri üzerine alınmadı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir toplantıda yaptığı konuşmada, "Arkadaşlarım not...

Eş Durumu Mazeret Tayinleri Tekrar Durduruldu

Sağlık Bakanlığı'nda çalışan hekimlerden, eşi kamu görevlisi olmayan ve Yönetmelikte belirtilen istisnai görevlerden birinde bulunmayanların...

Türkiye’de antibiyotiğe yılda yaklaşık 1,5 milyar lira harcanıyor

İlaç Bilincini Geliştirme ve Akılcı İlaç Derneği Başkanı ve Ankara Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof....

9 yıl süren araştırma şeker ile kanser arasındaki ilişkiyi açıklıyor

Bilim adamları, kanserli hücrelerin şeker tüketimi ile tümör gelişimi arasındaki mekanizmayı keşfetmeyi başardılar. Kanser hücrelerinin enerji...

Eczaneler hariç herkes böyle reklam yapabiliyor

Bilindiği üzere 5996 sayılı Kanun'un 24. maddesi gıda ürünlerinin sağlık beyanıyla reklamının yapılmasını ve pazarlanmasını...

2018’de daha fazla sağlık çalışanı almak için gayret gösteriyoruz

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, 2018 yılında daha fazla sağlık çalışanı almak için gayret gösterdiklerini,...

İlaçla tedavinin altın kuralları

Andrew Herxheimer (4 Kasım 1925 - 21 Şubat 2016), Almanya doğumlu bir İngiliz klinik farmakoloğudur. Profesyonellere...

Bilime göre, havlular ne sıklıkta yıkanmalı?

Üzülerek bildiriyoruz; havlularınız kirli! Hem de fazlasıyla kirli... İlk kullandığınız andan itibaren bakteri ve mantarlar için...

Sağlık Meslek Odalarından Ortak Bildiri

Türk Eczacıları Birliği, Türk Tabipler Birliği ve Türk Diş Hekimleri Birliği ortak bir bildiri yayınlayarak...

Vücut geliştiren sporcular kanser ilacını tüketti

Meme kanseri tedavisinde kullanılan 'tamoxifen' etken maddeli ilaç, mayıs ayında tükendi. Hastalar karaborsadan ilaç alırken,...

Lionel Messi’nin kullandığı “gizli tablet”

Şampiyonlar Ligi Barcelona-Olimpiakos maçı sırasında Lionel Messi’nin çorabından çıkararak kullandığı gizli tablet kameralara yansıdı. Maçın...

Leonardo DiCaprio vegan burgere yatırım yaptığını ilan etti

Oyuncu ve aktif bir çevreci olan Leonardo Dicaprio tamamen bitkisel olarak üretilen vegan burgeri üreten...

Parasetamol kullandığınızda, diğerlerinin acısını o kadar da hissetmezsiniz

Yeni bir çalışmaya göre, ağrınızı azaltmak için parasetamol aldığınızda, başka insanların deneyimlediği hem fiziksel hem...

‘Öncü sperm’ ile çocuk sahibi olunabilecek

Prof. Dr. Timur Gürgan, hiç spermi bulunmadığı saptanan erkeklerde "öncü sperm" belirlenmesine olanak sağladığını belirterek,...

Elektronik sigara satışı yasal hale mi geliyor?

27.09.2017 tarihinde TBMM'de sunulan yeni kanun tasarısının 68071 maddeleri tütün piyasası ve ürünlerine ilişkin önemli...

Romatoid Artrit Tedavisinde Kullanılan İlaç Türkiye’de Üretilecek

Eklemlerde hasara yol açan ve birçok organ ile sistemi tutabilen iltihabi eklem hastalığı olan "romatoid...

Grip aşılarının SGK tarafından geri ödenmesinde akıl almaz uygulama

Bilindiği üzere SGK'nın medula sisteminde reçeteyle aldığınız ilaçlar reçetede tarif edildiği şekilde medulaya giriliyor ve...

TEİS’ten yine bir hukuk zaferi!

Bildiğiniz üzere kişisel sağlık verilerinin işlenmesi ve mahremiyetin sağlanması üzerine sıkça çalışma yapılıyor şu günlerde....

EUS Sınavı 1 hafta sonraya ertelendi

ÖSYM web sayfasında yapılan duyuruda Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı'nın 1 hafta sonraya yani 1 Ekim 2017...

İstanbul’da listeler açıklanmaya başladı

24 Eylül Pazar günü gerçekleşecek olan ve 4 Grubun yarışacağı İstanbul Eczacı Odası seçimlerinde gruplar...

Yeni Eczacı Hareketi seçimlerden çekildiğini açıkladı

Ankara Eczacı Odasında geçen sene 3 grup olarak girilen seçime bu sene üçüncü grubun çekilmesi...

Yeni Teşkilat Yasası Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde taslak halini paylaştığımız Sağlık Bakanlığı yeni teşkilat yasası yayınlandı: MADDE 184- 11/10/2011 tarihli ve...

Yeni sigara yasa tasarısı tartışmalara yol açtı

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat Yasası’nda yapılacak yeni düzenlemeyle sigara paketleri tek tip olacak. Türkiye’de...

Merakla Beklenen Yeni Teşkilat Yasası (Taslak Hali)

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası'nde değişiklikler gündemde. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikleri ve Halk Sağlığı yerine...

Bir Eczacılık Fakültesi Daha Açılıyor

Ankara'da Gülhane Eczacılık Fakültesinin açılması kararı resmi gazetede yayınlandı.

Sağlık Bakanı İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası ile görüştü

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan’ı ziyaret etti. Bakanlık makamında gerçekleşen...

TEB’den Süleyman Soylu’ya ziyaret

Türk Eczacıları Birliği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti. Görüşme sırasın nöbet güvenliği ve e-tabela...

Seçim öncesi gerilim artıyor ve ciddi iddialar var

İstanbul Eczacı Odası seçimleri öncesi tartışmalar artmaya başladı. İstanbul Eczacı Odası eski başkanı Ecz. Semih...

50 senedir bu mesleği yapıyorum, ondan sağlıklıyım

İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Canan Karatay'ın unlayarak kızartılan balığın kanserojen olduğunu söylemesi, Karadenizli balıkçı Halis...

Sağlıktaki dönüşüm tamam, şimdi sağlıkta gelişim ve kalite dönemi

Sağlık Bakanı Demircan, "Sağlıktaki dönüşüm gerçekleşti. Şimdi sağlıkta gelişim ve kalite dönemi bundan sonra başlamış...

Yemen’de yarım milyon kolera vakası

Dünya Sağlık Örgütü, Yemen'deki kolera salgınında vaka sayısının yarım milyonu geçtiğini ve yaklaşık 2 bi̇n...

Yangın çıkan evde 2 milyon liralık kanser ilacı vurgunu

İstanbul’da Fatih Çapa Emek Sokak’ta önceki gün sabaha karşı 04.00 sıralarında yangın çıkan bir eve...

Sağlık Bakanlığından ünlülere mektup

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, (TİTCK) internet ya da sosyal medya üzerinden...

Eczacılar heyecanla bu filmi bekliyor

https://www.youtube.com/watch?v=ANdsQddZTF0 15 Eylül’de vizyona girmeye hazırlanan Benzersiz filmi, ülkemizde pek sık işlenmeyen kara mizah türünü gerilim ile...

Japonya’da Sağırların Kaderini Değiştiren Aile

Deaflympics 2017’de Japonya’nın bisiklet takımında yer alan Hayase çifti, ülkesinin sportif başarısına katkıda bulunurken, sağır...

Sağlık Bakanlığından ‘tek kullanımlık malzeme’ soruşturması

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın talimatıyla tek kullanımlık tıbbi malzemenin defalarca kullanıldığı iddiaları üzerine müfettiş görevlendirilerek,...

TEB’den eczamatik projesine karşı açıklama geldi

Basında yer alan ve İstanbul Gelişim Üniversitesi tarafından geliştirilen eczamatik(ilaçmatik) uygulamasına karşı Türk Eczacıları Birliği'nden...

İnsan embriyosunda ilk defa gen değişikliği yapıldı

Çin'deki bilim insanlarının bir kan hastalığını ortadan kaldırmak için insan embriyoları üzerinde çalışma yaptıklarını duyurmalarından...

Dağcı ve Eczacı Hakan Coşkun Yaşamını Yitirdi

Dağcı ve eczacı Hakan Coşkun, Kırgızistan'da tırmandığı Khan Tengri dağından inerken kalp krizi geçirerek hayatını...

Yan etki olarak beyazlamış saçlar eski rengine kavuşuyor

İlaçların hemen hepsinin istenmeyen yan etkileri vardır ve bunlar çok çeşitlilik gösterirler hatta bazen ölümcül...

Kocaeli Eczacı Odası Basın Açıklaması

Yerel basının büyük ilgi gösterdiği ve Ecza Gündem olarak bizim de hazır bulunduğumuz Kocaeli Eczacı...

Tansiyon düşmüyor, bölgelerarası toplantı odaların gündeminde

TEB 40. Dönem 3. Bölgelerarası Toplantı Mardin'de Mardin-Şırnak Eczacı Odasının ev sahipliğiyle yapıldı. Toplantı sonrası...

Yeni Sağlık Bakanı Ahmet Demircan

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından kabine revizyonunu açıkladı. 5 yeni isim...

Bayer ve TEİS eczaneler için tekrar masaya oturdu

Bayer Türk Kimya San Ltd. Şti. ‘nin eczacılarla ticari şartları düzenlemek üzere hazırlamış olduğu ve...

Dünyanın en hareketlileri Hong Konglular

Akıllı telefonlardan edinilen verileri inceleyen bilim adamları, günde en fazla adımı Hong Kongluların attığını, en...

EUS başvuruları için son tarih ve soru dağılımları

EUS Başvuru tarihleri için son gün 20 Temmuz Perşembe! 21 Ekim 2016 tarihli ve 29864 sayılı...

3. Bölgeler Arası Toplantının Açılışı

Açılış konuşmasında TEB Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, yeni şehir hastanelerinin daha çok sağlık turizmine hizmet...

Bölgeler Arası Toplantı için hazırlıklar tamamlanıyor

Türk Eczacıları Birliği 40. Dönem 3. Bölgeler Arası Toplantı Mardin'de 6-7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor. Tüm eczacı...

Bayer, sert kayaya çarptı

Bayer firmasının eczanelerle gerçekleştirdiği sözleşmeye itiraz gecikmedi. Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS), sözleşme metninin hukuka...

DAİCCHİ SANKYO Türkiye, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” Araştırmasının Sonuçlarına Göre 2017 Yılının 50-250 Kategorisinde Ödüle Layık Görüldü

DAİİCHİ SANKYO TÜRKİYE, “TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞVERENLERİ” ARAŞTIRMASININ SONUÇLARINA GÖRE 2017 YILININ "50-250 ÇALIŞAN" KATEGORİSİNDE ÖDÜLE...

Eczaneye silahlı saldırı

Kahramanmaraş eski Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Poyraz'ın oğlu eczacı Erdem Poyraz, iş yerinde pompalı...

Ordu Eczacı Odası’nda yönetim kurulu değişti

Ordu Eczacı Odası web sayfasından yapılan açıklamaya göre yönetim kurulunun değiştiği yazıldı. Koray Karamanlı'dan sonra...

İş sağlığı ve güvenliği süresi uzatıldı

İş sağlığı ve güvenliği süresinde değişiklik yapıldı. İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması ve mevcut sağlık...

TEB Sağlık Bakanı ile görüştü

Türk Eczacıları Birliği Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ziyaret etti. TEB Başkanı Erdoğan Çolak ve TEB...

Şeker hastalarına sevindirici haber

ŞEKER TAKİBİ İÇİN RUTİN PARMAK DELME İHTİYACINI ORTADAN KALDIRAN FLASH GLUKOZ TAKİP SİSTEMİ FREESTYLE® LIBRE İLE ACISIZ, HER AN, HER YERDE...

TEB saadet zincirine karşı uyardı

  Türk Eczacıları Birliği (TEB) Bölge Eczacı Odalarına gönderdiği bir yazı ile piramit satışa karşı eczacıların...

46 yıllık eczacı, 67 yaşında tıp fakültesini bitirdi

Samsun'da 46 yıldır eczacılık yapan, daha önce iki fakülte ve bir yüksekokul bitiren 67 yaşındaki...

Kozmetikte 759 ürünün 310’u teknik düzenlemeye aykırı çıktı

Sağlık Bakanlığınca, bu yılın ilk üç ayında yapılan kozmetik denetimlerinde 759 üründen 310'u "teknik düzenlemeye...

Eczanelere ‘sahte reçete’ soruşturması: Fatura bize kesiliyor, adaletsizlik

İstanbul’da yılbaşından bu yana 300’e yakın eczaneye sahte reçete soruşturması açıldığı ortaya çıktı. Cumhuriyet’ten Sibel Bahçetepe’nin...

Obezite çocuk oyuncağı değil!

OBEZİTE ÇOCUK OYUNCAĞI DEĞİL Obezite Giderek Yaygınlaşıyor! Obeziteye neden olan etmenler tam olarak açıklanamasa da, aşırı ve...

Zihinleri İşgal Eden Soru; Nasıl Zayıflarım?

Zihinleri İşgal Eden Soru; Nasıl Zayıflarım? Yetersiz beslenme sorunu, çağımızın getirdiği toplumsal ve ekonomik gelişmelerle birlikte...

Eczacı Yerleştirme Sistemi başvuruları başladı

Türkiye İlaç Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılan duyuru ile boş olan kontenjan listesi yayınlanarak başvuruların...

Ankara Eczacı Odası’na ilk aday

Yaklaşan Eczacı Odası seçimleri öncesi adaylar yavaştan ortaya çıkmaya başladı. Semih Güngör'ün adaylığından hemen sonra Eczacılıkta...

‘Müze Eczane’de yarım asırdır şifa dağıtıyor

İstanbul'un en yaşlı eczacılarından 86 yaşındaki Melih Ziya Sezer, Kadıköy'de babasından kalan müzeyi andıran 115...

Kronik hastalar için ‘danışman eczaneler’ geliyor

Türk Eczacıları Birliğince pilot olarak başlatılan "Smart Eczane" projesiyle, kronik hastalıkları bulunanlara gelişmiş danışmanlık hizmeti...

Eczanelerden temin edilen medikal ürün sayısı 186’ya çıktı

Türk Eczacıları Birliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılan protokol revizyonu ile vatandaşların eczanelerden temin...

İstanbul Eczacı Odası 14 Mayıs’ta çıtayı yükseltti

Eczacılar, 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Gününü hafta sonu bir dizi etkinlikle kutluyor. Etkinlikte TEB Genel...

Türk Eczacıları Birliğinde Eczacılık Günü Kutlaması

Türk Eczacıları Birliği, bu yıl Eczacılar Günü'nün, Anneler Günü ile çakışması sebebiyle kutlamayı daha erkene...

Öldürülen eczacıların davasında karar çıktı

2016 yılı 24 Haziran Cuma günü Ankara Cebeci Kampüsü Tıp Fakültesinde yardımcı personelleri tarafından öldürülen Ecz....

Danıştay eş durumu mazeretinden yararlanmada ölçüsüz kısıtlamayı durdurdu

Eşi kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olmayan hekimlerin, eş durumu mazeretinden yararlanmak için bağlı oldukları...

İstanbul Eczacı Odası dediğini yaptı

Daha önce Beşiktaş Belediyesi tarafından Halk eczanesi olarak açılan eczane İstanbul Eczacı Odası'nın görüşmeleri sonucunda...

2017 Yılı 2. Dönem Eczacı Atama Sonuçları

BAŞVURU AD SOYAD SAĞLIK TESİSİ 753446 ABDULLAH ASLANTAŞ 1615 VAN ÇALDIRAN DEVLET HASTANESİ 755494 AHMET İÇEN 1616 YOZGAT AKDAĞMADENİ DEVLET HASTANESİ 755190 ALİ OSMAN TOKGÖZ 1610...

TEB ve SGK Protokol görüşmeleri tamamlandı

TEB ve SGK Protokol görüşmeleri tamamlandı. Türk Eczacıları Birliği web sayfasında yapılan açıklamada yapılan görüşmenin...

İlaç kutularına görme engelliler için kabartma yazı

Sağlık Bakanlığınca hazırlanan yönetmelik değişikliğine göre, tüm ilaç kutularında ilaçların isimleri, görme engelliler için aynı...

Koenzim Q10 ile altın madalyaya giden yol

Koenzim Q10 (CoQ-10), vücuttaki enerji üretiminden sorumlu vitamin benzeri bir maddedir. Hücreler için gerekli olan...

Hepatit B tedavisinde müjde kapıda

Avrasya Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Özkan, "Dünya çapında 10'a yakın merkezde hepatit B virüsünü...

TEB’den Alphega Eczane’ye sert tepki

TEB'den Alphega Eczane'ye sert tepki Türk Eczacıları Birliği son yaptığı Başkanlar Danışma Kurulu'na ilişkin web sayfasından...

Eczacılıkta uzmanlık sınavı 24 Eylül 2017’de yapılacak

21 Ekim 2016 tarihli ve 29864 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi...

Van’da reçetesiz ilaç veren 6 eczaneye 4 bin 719 TL ceza

Van İl Sağlık Müdürlüğü Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık Tıbbi Cihaz Şubesi tarafından yapılan denetimlerde, 6...

Takeda Türkiye’den 2 yeni kanser ilacı

Araştırma ve Geliştirme odaklı Japon ilaç şirketi Takeda, Osteosarkom ve Lenfoma hastaları için geliştirdiği yenilikçi...

Ecz. Ahmet Semih Güngör Adaylığını Açıkladı

Ecza Gündem Haber Sayfasına verdiği röportajda Ecz. Ahmet Semih Güngör İstanbul Eczacı Odası Başkanlığı`na aday...

Şehir hastanelerinde ‘yabancı hekim’ çalışabilecek

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, "Yeni yaptığımız şehir hastanelerinin bir kısmı uluslararası hasta hizmetleri için ayrılmıştır....

Depresyondan Kansere, Yüzlerce Rahatsızlığın Kaynağı, 2. Beynimiz ve Mikrobiota

Varlığını yakın zamanda fark ettiğimiz çok sayıda mantar, bakteri ve tek hücreli trilyonlarca hücreden oluşan,...

Sporcu Eczacı Podyumda

Bugün Belgrad Ormanı Kömürcü Bendi'nde 14km'lik Cross Challenge III yarışında Eczacı Dilge Koçak'da koştu. AYP...

Kadın sağlığı konularında eczacı danışmanlığında yeni dönem!

Bayer ve Türk Eczacıları Birliği (TEB) işbirliği ile kadın sağlığında yeni dönem Bayer ve Türk Eczacıları...

Uyumakta zorluk çekiyor ve antrenman sonrası kas ağrılarınız oluyorsa MAGNEZYUM çözüm olabilir

Zorlu antrenmanlardan sonra kas ağrılarınız mı oluyor? Stres yüzünden kendinizi yorgun ve bitkin mi hissediyorsunuz?...

Akciğerlerin farkedilmeyen özelliği: Kan üretimi

Canlı farelerin akciğerleri üzerinde, akciğerlerin kan üretiminde daha önce fark edilmemiş bir rolü olduğu ortaya...

112 Acil’e yapılan aramaların %93’ü asılsız

Tekirdağ’da 112 Acil Çağrı Hattına 2017 yılı Ocak ayında düşen 86 bin 925 çağrının yüzde...

Eczanelere yapılan saldırılar devam ediyor

Eczanelere yönelik gasp, soygun, vb. saldırılar devam ediyor. Özellikle Ankara ve İstanbul'da son 1 ayda...

2017 Yılı 1. Dönem Eczacı Atama Sonuçları

2017 Yılı 1. Dönem Eczacı Ataması Sonuçları: Başvuru No Ad Soyad Atandığı Sağlık Tesisi 748655 ADEM IŞIK 1141 MUŞ DEVLET HASTANESİ 750010 AHMET...

Hayali Atama Sonuçları

2017 1. Dönem hayali atama sonuçları:

Siz uyurken bize emanetsiniz

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD), İstanbul’da Hasta Güvenliği Haftası nedeniyle, ’Güvenli Anestezi Hayati Önem...

Ekmekte büyük tehlike: Katkı maddesi GDO’lu çıktı

Adana’da bir firma tarafından üretimi yapılan ve ekmeği olduğundan hacimli gösteren ve geç bayatlatan ‘ekmek...

Keçiboynuzunun ağır metalli suyu arıttığını keşfettiler

Manisa'daki bir kolejin kimya öğretmeni ve dört öğrencisinin iki senelik çalışması sonucu keçiboynuzunun özellikle sanayi...

Hemşireye reçete yazma yetkisi tartışılıyor, ABD ve İngiltere’de durum nasıl?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu yaptığı açıklamalardan sonra "hemşirelere reçete yazma yetkisi" tartışılmaya başlandı....

Geçen yıl 379 kozmetik ürün ‘güvensiz’ bulundu

Sağlık Bakanlığı tarafından geçen yıl denetlenen bin 198 kozmetik üründen 379'unun güvensiz olduğu belirlendi. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca (TİTCK)...

Emzirmeyle ilgili 8 ilginç bilgi

Emzirmeyle ilgili 8 ilginç bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz: 1-Meme büyüklüğüyle üretilen süt miktarı arasında herhangi bir bağlantı...

Elektronik sigaralar neden patlıyor?

Elektronik sigaraların her zaman patlama riski varmış gibi yanlış bir algı var. Bu risk tamamen...

Prof. Dr. Kemal Hüsnü Can Başer’in Kitabı ABD’de Yılın Kitabı Seçildi

Uçucu yağlar (Bitkisel esanslar) aromatik bitkilerden damıtma veya narenciye kabuklarından sıkma yoluyla elde edilen koku...

Dünya ilaç sektörünü bir araya getiren CPhI İstanbul başladı

MENA bölgesinde bir numaralı ilaç etkinliğini keşfedin İEİS Başkanı Nezih Barut: Endüstrimizin Türkiye ekonomisinde çok stratejik...

Elektronik sigaraların uzun süreli kullanımda etkileri ile ilgili ilk araştırma yayınlandı

Elektronik sigaraların uzun süreli kullanımda etkileri ile ilgili ilk araştırma yayınlandı. Normal sigarada yanan tütün ve...

Eczacılıkta Uzmanlık Kurulu tekrar toplanırken Prof. Dr. Levent Üstünes fitoterapi uzmanlığının yeterince tartışılmadığını dile getirdi

Eczacılıkta Uzmanlık Kurulu, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde toplandı. Toplantının en çok akılda kalan bölümü muhtemelen Prof....

Gıdalara eklenebilecek vitamin ve minerallere standart

Vitamin, mineral ve belirli diğer ögelerin gıdalara eklenmesine ilişkin usul ve esaslar, Avrupa Birliği'nin ilgili...

“SMA ilacımızı istiyoruz” eylemi

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2016 yılında SMA hastaların kullanımına sunulan ilacın Türkiye’ye de getirilmesini isteyen SMA...

Türkiye’de geçen yıl 2 milyar kutu ilaç satıldı

"Türkiye İlaç Sektörü Raporu 2017" sonuçlarına göre, 2016 yılında Türkiye'de 2 milyar kutu ilaç satışı...

Yetim ilaçlar için ruhsat müjdesi

Sağlık Bakanlığı, nadir hastalıklara yakalanan Türkiye'deki 7 milyon hasta için başlattığı "Yetim İlaçlar Kılavuz Taslağı" çalışmasında sona geldi....

Duvar ile Çerçevenin Aşkı

İçe dönük grupların işlevsel olmayan dekoratif objelerden mümkün olduğunca mekanlarını arındırmaya meyilli olduğunu ve tam...

Çığır açan yeni teknoloji ile elma üzerinde insan dokuları yetiştirilebilecek

Biohacker ve TED konuşmacısı Andrew Pelling, normalde doğada bulunmayan, canlı ve fonksiyonel biyolojik yapılar yaratıyor....

Ankara Eczacı Odası Yönetimi’nden İstifa Haberi

Prof. Dr. Mehtap UYSAL istifasını açıkladı: "01.03.2017 tarihi itibariyle oda üyeliğim ve Teb Delegeliğim baki kalmak...

Ersun Özkan ‘samimiyet ve mücadele’ dedi

Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan oda web sitesinden bir açıklama yaparak herkesi taşın...

23 ürünün üretimi Türkiye’de!

Özellikle bu günlerde gündemde olan “Yerli İlaç Üretimi” ile ilgili olarak birçok ilaç firması yeni...

‘Türkiye’de üret’ teklifini kabul etmeyen 54 ilaç SGK kapsamından çıkartıldı!

Yerli ilaç pazarını desteklemek, ithal ilaçların cari açıkta yarattığı sıkıntıyı ortadan kaldırmak için bir süredir...

Bitkisel ilaçlarla ”sağlığımızla” kumar oynuyoruz!

BİTKİSEL İLAÇLAR ALARM VERİYOR! Prof. Dr. Karakan: “Doktor tavsiyesi olmadan alınan bitkisel ilaçlarla sağlığımızla kumar oynuyoruz” Her...

Bakan Akdağ: ‘güvenlik soruşturması işe başladıktan sonra’

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, TVNET'te yaptığı açıklamada personeli arşiv araştırmasıyla işe başlatıp güvenlik soruşturmasını daha...

Eczacı Yerleştirme Sistemi (EYS) Sonuçları Açıklandı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılan yerleştirme sonuçları kurumun sayfasından duyuruldu. Açıklama ve...

Eczane Teknikerliği Çok Fazla Tercih Edilmiyor

Marmara Eczane Teknisyenleri Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ersan:"Türkiye'de 8 üniversitede eczane teknikerliği yüksek okulu var...

Tıbbi cihaz sektörü zorda

Kaliteli Tıbbi cihaza erişim zorlaşıyor!   Türkiye’nin sağlık sisteminde tıbbi cihaz sektörü önemli bir rol oynuyor. Tıbbi...

Hastane var, rant var eczane yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla geçen hafta açılan, Türkiye'nin ilk şehir...

ABD’nin yeni Sağlık Bakanı Price oldu

Başkan Barack Obama döneminde çıkarılan sağlık reformu yasasına (Obamacare) şiddetle karşı çıkan Trump'ın Sağlık Bakanı...

TTB: ‘referandumda HAYIR diyoruz’

 Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, Nisan ayında yapılacağı açıklanan, Anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda HAYIR diyeceklerini...

TEB’den sigorta atağı

Türk Eczacıları Birliği hayata geçirdiği TEB + Sigorta ile tüm meslektaşlarının eczanelerini sigortaladığını SMS ile...

Gereksiz her sezaryen için ‘2 bin lira’ ceza

Sağlık Bakanı Akdağ, "Şu anda, sezaryen başına 2 bin liraya yakın bir ceza var. Gerekirse...

Sigara yasağına uymayanlara 171,5 milyon lira ceza

Sağlık Bakanlığının koordinatörlüğünde yürütülen tütün kontrolü çalışmaları kapsamında, sigara yasağına uymayan işletmelere altı yılda toplam...

Hakkı Gürsöz ‘son muvazaalı eczane kapanana kadar mücadelemiz sürecek’

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türk Eczacıları Birliği tarafından düzenlenen 4. Eczacılıkta Muvazaa ile...

Sağlık kurumları iflasın eşiğinde, yükü vatandaşta

Hastaların ödediği muayene katkı payları, yüzde 20 ile 60 arasında artırıldı. TTB Merkez Konseyi Başkanı...

Şikayetler sonuç verdi o kadro iptal edildi

Erciyes Üniversitesi Personel Dairesi tarafından personel alımına ilişkin yapılan duyuruda eczacı kadrosu için istenilen şartlar...

Yerli ilaç için her şey hazır!

İlaç sektöründe 4 milyar TL’lik ilacın kamu alım garantisiyle yerli üretimini hedefleniyor. Sağlıkta yerli üretimin artırılmasına...

Sağlık meslek örgütlerinden şehir hastanelerine yönelik uyarı geldi

Mersin Tabip Odası, 25. Bölge Eczacı Odası, Mersin Dişhekimleri Odası, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri...

Memedeki ağrısız, sert ve zamanla büyüyen kitlelere dikkat!

  Türkiye’de ve dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri her 100 kadından...

Türk Eczacıları Birliği 61 Yaşında

2 Şubat 1956 yılında kurulan Türk Eczacıları Birliği bugün 61. yılını kutluyor. Türk Eczacıları Birliği'nden...

TEİS: ‘kargoyla eczacılık hizmeti verilemez’

PTT ile protokol imzalayan SGK, yurtdışından temin ettiği ilaçları tasarruf tedbirleri adı altında PTT aracılığıyla...

Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi hastalara umut oldu

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 7 ay önce kurulan ve ücretsiz hizmet...

‘Eczacılar hedef gösterilmemeli’

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş, 'ilaç bulunamıyor' iddialarına ilişkin vatandaşa ilaç satmayan eczaneler hakkında işlem yapılacağını...

Eczanelere Yönelik Saldırılar Arttı

İstanbul’da nöbetçi eczaneye gasp girişimi yaşanmasının üstünden çok geçmeden Ankara’da eczanelere yönelik soygun girişimleri artmaya...

İstanbul Eczacı Odası: ‘ İlaç krizinin sorumlusu eczacı değildir!’

İstanbul Eczacı Odası TİTCK'ın yakın zamanda üreticilere ve depolara uyarı niteliğindeki açıklamasına da atıfta bulunarak...

TİTCK’dan ilaç firmaları ve ecza depolarına uyarı

Türkiye İlaç ve Tıbbi cihaz Kurumu yaptığı bir açıklama ile kendilerine gelen şikayetler doğrultusunda bir...

CinnaGen, yerel ve bölgesel pazarlar için Türkiye’yi seçti

CinnaGen, yerel ve bölgesel pazarlar için Türkiye’yi yeni üretim ve Ar-Ge üssü olarak belirledi. 2017 yılında...

Tüm ilaçlara 20 Şubat`ta zam

Tüm ilaçlar 20 Şubat’tan itibaren yüzde 10.6 oranında zamlı satılacak. Lütfi Erdoğan`ın haberine göre; Sağlık Bakanlığı,...

İstanbul Eczacı Odası davası sonuçlandı

Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul Eczacı Odası aleyhine açtığı, "kuruluş amacı dışında faaliyet gösterdiği" iddiasıyla Yönetim Kurulunun...

İstanbul Eczacı Odasının Yanındayız!

17.01.2017 saat 10.00’da Çağlayan Adliyesi’nde görülmeye başlanacak dava için İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu bir basın duyurusu...

Saç dökülmeniz tepkisel mi?

Reaksiyonel saç dökülmesi, çoğunlukla kadınlarda; fiziksel ya da duygusal stres, hamilelik sonrası, mevsim geçişleri, yoğun...

Kış mevsimi ve sıkça yaşadığımız 5 cilt hastalığı

Kış mevsiminde havaların soğuması, rüzgar, hava kirliliği, kapalı ortamlarda daha çok zaman geçirme, daha az...

Özellikle ilaç ve genel olarak sağlık sektöründe büyük bir sermaye dönüyor

“TÜBA-Klinik Araştırmalarda Faz Çalışmaları ve Etik Kurallar Çalıştayı” Başladı TÜBA tarafından düzenlenen “Klinik Araştırmalarda Faz Çalışmaları ve...

Karında şişkinlik, ağrı, aşırı gaz, kabızlık gibi bulgulara dikkat!

Karında şişkinlik, ağrı, aşırı gaz, kabızlık gibi bulgular, hassas barsak hastalığı (HBH) belirtisi olabiliyor. İstemsiz...

LinkedIn en çok kazanan mesleklerini açıkladı!

İş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını sağlayan kariyer sitesi LinkedIn, ABD'de en çok kazanan...

Sağlık Bakanı: Sağlıkta dönüşümün ikinci fazında sağlık çalışanları önceliğimiz olacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2016 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirmek üzere 11 Ocak...

Pendik’te eczaneye soygun girişimi

Pendik'te bulunan nöbetçi bir eczaneye gasp amacıyla gelen kişi, iş yeri sahibinin direnmesi üzerine silahla...

Ankara Eczacı Odası eczanelerde güvenlik sorununu çözdü!

Eczanelerin yaşadığı en önemli sorunlardan biri olan ve sık sık gündeme gelen eczanede güvenlik sorunu...

İşte o firmaların tam listesi

17 Aralık 2016 tarihinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı et analizlerinde çıkan sonuçlarda sınıfta kalan, sahte...

Dumansız Hava Sahası Genişletiliyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşamı teşvik etmek için ülke programlarını...

2900 kişiye 1 ASM

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016'nın, "yeni dönemin stratejilerini geliştirmek için yoğunlaştıkları bir...

İEİS, Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile işbirliği protokolü imzaladı

Protokolle, ilaç endüstrisinin gereksinimlerine uygun donanımda eczacı yetiştirmek ve eczacıların istihdam olanaklarını artırmak hedefleniyor. İEİS Yönetim...

Konya Eczacı Odasından Halep’e yardım

Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cemil KARAKAP:  "Değerli meslektaşlarım Halep için yaptığınız katkılardan dolayı her...

Tıbbi cihaz tanıtımına 241 bin lira ceza!

Reklam Kurulu, varis çorabı, şeker ölçüm cihazı ve numaralı gözlük camlarının aralarında bulunduğu bazı tıbbi...

Suriye sınırında 1 buçuk milyon değerinde kaçak ilaç ele geçirildi

Gaziantep'te Suriye’den Türkiye’ye geçirilmek istenen tırın dorsesinde zulalanmış 1 milyon 500 bin TL değerinde kaçak...

YÖK, sağlıkta şiddeti ele alacak

Yükseköğretim Kurulunca, yarın ilk kez Samsun'da düzenlenecek "Sağlık Söyleşileri' kapsamında, "Sağlıkta Şiddet, Hekime Saygı" konusu...

Örtülü ödeneğe değil, sağlığa bütçe ayrılmalı

Muayene ücretlerinin bir başka yarattığı sorun da tahsilatlarının eczaneler üzerinden yapılmasıdır. Zaten ekonomik olarak zor...

2017 Yılı mesul müdür maaşı belli oldu

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti bu sene ki mesul müdür maaşını belirledi. Birlikten yapılan açıklama şöyle: Türk...

Ürün Takip Sistemi ÜTS hakkında firmalara duyuru!

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK) yeni yıla hızlı başladı. Kurum resmi web sitesinden yayımladığı...

Balıkesir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Sertaç Özmen’den yeni yıl müjdesi

  "Oda binamız için çalışmalar son safhaya gelmiş olup Ocak ayı içerisinde ilk kazmayı vuracağız" Balıkesir Eczacı...

2017 yılı İstanbul eczane açılış kapanış saatleri

Daha önce İstanbul Eczacı Odası'nın eczane çalışma saatleri ile ilgili paylaşmış olduğu duyuruda güncelleme olmuştur. Değerli meslektaşlarımız; Bildiğiniz...

Eczacılardan Aşık Şenlik Ortaokuluna Fen Laboratuvarı

İstanbul Eczacı Odası (İEO), Pendik Kurtköy'de bulunan Aşık Şenlik Ortaokuluna fen laboratuvarı kazandırdı. Laboratuvar, Pendik Kaymakamı...

TEB Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak’tan SGK ve PTT arasındaki protokole dair basın açıklaması

Geçtiğimiz günlerde SGK ile PTT arasında bir protokol imzalanmış ve yurt dışından temin edilen ilaçların...

Yurt dışından temin edilen ilaçları PTT taşıyacak

SGK tarafından yurt dışından temin edilen ilaçların PTT aracılığıyla hastalara ulaştırılmasına ilişkin protokol imzalandı. Sosyal Güvenlik...

13. Türkiye Eczacılık Kongresi Gazetesi – Sayı 3

Kongreye katılamayanlar veya katılıp da tüm sunumları takip edemeyenler Kongre Gazetesi'nden kaçırdıkları bölümleri alabilirler.          

2016 Yılı 6. Eczacı Atama Sonuçları

2016 yılı 6. Eczacı Atama Sonuçları ABDURRAHİM ŞEN 1027 KONYA AKŞEHİR DEVLET HASTANESİ AHMED ALİ ÇAĞLAYAN 177 AFYONKARAHİSAR DEVLET...

Sadece Sunumları İzlemek Ücretsiz

13. Türkiye Eczacılık Kongresi'ne günlük ücretsiz giriş yapabilir ve sunumları izleyebilirsiniz. İstanbul Eczacı Odası web sayfasında...

Hayali Atama Sonuçları

2016 Yılı 6. Dönem Eczacı Ataması Sonuçları     ABDULLAH ARIK HAKKARİ YÜKSEKOVA DH 1. Tercihine Yerleşti ABDÜLKADİR...

İstanbul Eczacı Odasından yeni yılda müjdeli haber

İstanbul Eczacı Odası, eczane ekonomisine katkı sağlamak amacı ile birçok çalışma başlatmıştır. Bunlardan biri de...

Bu ilaçlar artık sadece “İŞE YARAMAZ” etiketiyle satılabilecek

ABD’de reçetesiz satılan homeopatik ürünler ve ilaçlar, artık modern tıp ve bilimsel açıdan tedavi edici...

Erdoğan Çolak Röportajı

https://youtu.be/8GOjSa_aw5M

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrencileri Vapurdaki Yolcuları Bilgilendirdi

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri ve Şehir Hatları işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, Kadıköy-Beşiktaş seferi yapan vapurda...

Erdoğan Çolak, bitkisel ürünlerle ilgili Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığına sert eleştirilerde bulundu

Geleneksel ve Tıbbi Ürünlerin Ruhsatlandırılması Sempozyumu'nda son oturumda İbrahim Saraçoğlu'ndan sonra konuşan Erdoğan Çolak, öncelikle...
Araç çubuğuna atla